Przelewy24 w Shopify – szybka i darmowa integracja

Przelewy24 to jedna z najpopularniejszych bramek płatniczych w Polsce, więc kluczowe z punktu widzenia właścicieli sklepów Shopify było to, by była ona możliwa do wdrożenia. Przelewy24 Shopify dostępne są aktualnie jako darmowa integracja, dzięki której użytkownicy mają możliwość bardzo szybkiej konfiguracji ustawień płatności i połączenia sklepu z Przelewy24. 

Oficjalna integracja Przelewy24 z Shopify 

Oficjalna integracja Przelewy24 z Shopify dostępna jest z punktu administracyjnego każdego sklepu Shopify. W dalszej części wskazujemy, jak wygląda konfiguracja bramki płatności Przelewy24 na Shopify.

Rejestracja w Przelewy24 

Rejestracja w Przelewy24 możliwa jest oczywiście z poziomu ich strony firmowej, ale warto zaznaczyć koszt prowizji Przelewy24, który może zostać zredukowany, jeśli rejestracja odbędzie się z udziałem partnera Przelewy24. Noto Agency jest oficjalnym partnerem Przelewy24, dlatego jeśli zależy ci na niższej prowizji, zapraszamy do kontaktu. 

Koszt prowizji Przelewy24 

Koszt prowizji Przelewy24 zależny jest od kilku czynników, ale standardowo jest to 1,9% dla nowych klientów. Bardzo często jeśli chodzi o Przelewy24 Shopify mamy do czynienia z promocją, gdzie koszt prowizji Przelewy24 wynosi 1,29%:

 • przelew online (PBL, e-przelew automatyczny, e-przelew): 1,29% + 30gr
 • BLIK: 1,29% + 30gr
 • karta płatnicza (VISA, VISA Mobile, Mastercard): 1,29% + 30gr
 • portfele elektroniczne (Google Pay, Apple Pay, MasterPass, Visa Mobile): 1,29% + 30gr
 • raty online (Alior Raty, mBank Raty, Santander raty): 0% + 30gr
 • PayPo: 1,29% + 30gr

Koszt prowizji Przelewy24 to jedna z opłat, którą należy brać pod uwagę. Kalkulując kwestie finansowe w e-firmie warto oczywiście brać pod uwagę również cennik Shopify.

Integracja Przelewy24 – instrukcja krok po kroku

Jak dodać Przelewy24 w Shopify? Instrukcja krok po kroku w kontekście Przelewy24 Shopify i to, jak wygląda konfiguracja bramki płatności Przelewy24 na Shopify znajduje się poniżej:

 1. Shopify admin panel -> Settings -> Payments -> Add payment method

2. Należy wyszukać ‘Przelewy24’ i wybrać tę opcję:

3. Następnie wybrać tę bramkę:

4. W kolejnym kroku należy kliknąć ‘Install’:

4. Kolejnym krokiem jest weryfikacja uprawnień i ostateczna instalacja:

5. Następnie należy kliknąć ‘Manage Account’, by móc połączyć sklep Shopify z Przelewy24:

6. Następnie zostaniemy przeniesieni na podstronę P24, gdzie należy uzupełnić dane, by Przelewy24 Shopify były aktywne w sklepie:

Tak wygląda konfiguracja bramki płatności Przelewy24 na Shopify.

Popularne metody płatności w Przelewy24

Przelewy24 umożliwia dokonywanie płatności za zakupy internetowe i obok PayU jest najpopularniejszą bramką płatniczą w Polsce. Popularne metody płatności w Przelewy24 to: 

 • Przelewy online: Przelewy24 umożliwiają klientom dokonywanie płatności online bezpośrednio ze swojego konta bankowego za pomocą szybkiego przelewu internetowego.
 • Karty płatnicze/debetowe: Przelewy24 obsługują płatności kartami płatniczymi i debetowymi, umożliwiając klientom dokonywanie płatności za pomocą kart Visa i MasterCard. Aktywacja płatności kartami daje dodatkowe możliwości, tj. transakcje wielowalutowe, rekurencję i płatności subskrypcyjne. 
 • Portfele internetowe: Niektóre portfele internetowe, takie jak PayPal są również obsługiwane przez Przelewy24, umożliwiając klientom dokonywanie płatności za pomocą swojego konta w tych serwisach.
 • BLIK: BLIK to polski system płatności mobilnych, który jest również obsługiwany przez Przelewy24 Shopify.
 • Płatności ratalne: Przelewy24 umożliwiają również klientom skorzystanie z płatności ratalnych przy zakupach online, co pozwala na rozłożenie kosztów na raty, to eRaty.
 • PayPo: Przelewy24 dają możliwość płatności z systemem trzydziestodniowego odroczenia. 
 • Apple Pay i Google Pay: elektroniczne płatności dla użytkowników urządzeń Apple i systemu Android. 

Korzyści dla sprzedających i dla kupujących 

Korzyści dla sprzedających korzystających z Przelewy24 Shopify to są to m.in.:

 • Szeroki zasięg i rozpoznawalność: Przelewy24 umożliwiają sprzedającym dotarcie do szerokiego grona klientów
 • Bezpieczeństwo transakcji: System Przelewy24 zapewnia sprzedającym i kupującym bezpieczne środowisko do dokonywania transakcji online
 • Szybkie rozliczenia: Przelewy24 oferują szybkie rozliczenia płatności, co oznacza, że sprzedający otrzymują płatności za zakupy klientów szybko i sprawnie.
 • Elastyczność: Dzięki różnorodnym metodom płatności obsługiwanym przez Przelewy24, sprzedający mogą dostosować się do preferencji swoich klientów

Jeśli chodzi o korzyści dla kupujących korzystających z Przelewy24 Shopify to są to m.in. :

 • Wygoda: Kupujący mogą korzystać z różnych metod płatności
 • Bezpieczeństwo: P24 zapewnia najwyższy stopień zabezpieczenia danych 
 • Szybkość: Dzięki szybkim przelewom i płatnościom online, kupujący mogą dokonać płatności za swoje zakupy w bardzo szybkim tempie 
 • Możliwość korzystania z ratalnych: Przelewy24 umożliwiają klientom skorzystanie z płatności ratalnych przy zakupach online, a to staje się coraz bardziej popularną metodą płatności

Przelewy24 to zdecydowanie lider płatniczy na polskim rynku jeśli chodzi o branżę eCommerce. To, że w Shopify udostępniona jest z poziomu panelu sklepu integracja z tą bramką płatniczą jest świetną informacją dla wszystkich właścicieli sklepów Shopify. Warto dodać, że  Migracja do Shopify dla wielu właścicieli sklepów jest akceptowalna właśnie z uwagi na fakt dostępności najpopularniejszych metod płatniczych w Shopify.

5/5 - (2 votes)

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Treść wiadomości