Shopify Experts – kim są i czym się zajmują?

Kim są Shopify Experts? Czym się zajmują? Jakie są zalety korzystania z ich usług? W tym artykule zbieramy najważniejsze informacje. 

Kim są Shopify Experts?

Shopify Experts to grupa indywidualnych specjalistów, firm lub agencji, którzy świadczą usługi związane z platformą Shopify i Shopify Plus. Eksperci Shopify posiadają odpowiednie kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie w pracy z tym silnikiem SaaS. 

Kategorie ekspertów 

Jeśli chodzi o kategorie ekspertów, których zaliczamy do grona Shopify Experts, to wyróżnić możemy sześć głównych dziedzin, w ramach których działają. Są to:

 • Marketing i sprzedaż
 • Konfiguracja sklepu i zarządzanie
 • Development i rozwiązywanie bieżących problemów 
 • Treści graficzne & branding
 • Content 
 • Wsparcie eksperckie / doradztwo 

Kwalifikacje

Jeśli chodzi o kwalifikacje i umiejętności Shopify Experts, to najważniejszą kwestią jest przede wszystkim doskonała znajomość Shopify – możliwości, które daje, funkcjonalności, składowych, ale również pewnych ograniczeń, które z uwagi na to, że jest to SaaS, występują. 

Doświadczenie projektowe jest niezwykle istotne – im więcej wdrożeń eksperci Shopify przeprowadzili, tym z większą liczbą sytuacji mogli mieć styczność i tym lepiej poznali całe środowisko.

Komunikacja na wysokim poziomie również jest ważna, ponieważ dzięki transparentnym działaniom i informowaniu klienta o postępach w projekcie, osiągnięcie celu (niezależnie, czy jest to programistyczne wdrożenie określonych zmian, czy np. konfiguracja sklepu) możliwe jest znacznie szybciej. 

Kluczowa jest również współpraca obu stron – zarówno klienta, który zamawia określoną usługę, jak również Shopify Experta, czy Shopify Developera. Ważne jest to, by pamiętać o tym, że na potrzeby określonych działań, tworzą oni zespół, którego celem jest osiągnięcie założonych efektów w określonym czasie i budżecie. 

Nie bez znaczenie jest w kontekście kwalifikacji i kompetencji w kontekście Shopify Experts jest również to, by byli to certyfikowani specjaliści. 

Czym się zajmują Shopify Experts?

Zakres tego, czym się zajmują Shopify Experts jest szeroki, ale wyróżnić możemy pięć głównych usług.

Wdrożenie sklepu Shopify

Jeśli myślisz nad wdrożeniem sklepu Shopify lub Shopify Plus, to skorzystanie z usług Shopify Experts będzie bardzo dobrym kierunkiem. Do grona ekspertów należą nie tylko pojedyncze osoby, ale również całe organizacje – firmy i agencje, dla których tworzenie sklepów Shopify jest głównym celem przedsiębiorstwa. Niezależnie, czy będzie to sklep Shopify Polska, czy nastawiony na sprzedaż międzynarodową, wdrażanie sklepu Shopify wraz z Shopify Experts pozwoli na efektywne przeprowadzenie projektu. 

Integracje z aplikacjami

Integracje z aplikacjami to kolejna z kluczowych usług. Jeśli zależy ci na połączeniu sklepu z określonymi zewnętrznymi systemami czy aplikacjami, to jest to jak najbardziej zadanie, które może zostać zlecone ekspertom. Bardzo często takimi aplikacjami jest Klaviyo, Recharge, czy Yotpo. 

Projektanci sklepów Shopify

Do grona Shopify Experts należą również osoby, które na co dzień zajmują się designem – są to projektanci sklepów Shopify. Zatrudniając taką osobą możesz mieć pewność, że będzie ona znała najnowsze trendy zgodne z Shopify Theme Psychology, ale również ograniczenia platformy, które z uwagi na to, że Shopify to SaaS, występują. Projektanci sklepów Shopify mogą odpowiadać za m.in. makiety, layouty, design system czy również branding nowego sklepu. 

Konsultacji ds. biznesu Shopify 

Bardzo często do ekspertów zgłaszają się osoby, które potrzebują konsultacji ds. biznesu Shopify. Chcą omówić wszelkie kwestie związane z funkcjonowaniem sklepu, rozwijaniem go w taki sposób, by przynosił on jak najwięcej zysku. Wykorzystując wiedzę Shopify Experts, możemy oczekiwać, że zostaną nam przekazane best practices dotyczące Shopify. 

Dostosowanie funkcji Shopify 

Do ekspertów zgłaszają się również osoby, które posiadają już swój sklep Shopify, ale dostosowanie funkcji Shopify chcą powierzyć osobom, które mają doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Tego typu działania mogą dotyczyć np. konfiguracji i ustawienia natywnych funkcjonalności Shopify czy pokazanie, w jakim sposób można efektywnie wykorzystać określone elementy szablonu sklepu w zakresie jego customizacji. 

Jak znaleźć odpowiedniego Shopify Experta?

Jak znaleźć odpowiedniego Shopify Experta? W tym zakresie warto szczególną uwagę poświęcić dwóm kwestiom: 

-> Określenie potrzeb 

Bardzo ważne jest to, by wiedzieć, czego się oczekuje i jaki efekt chcemy osiągnąć. Im bardziej precyzyjny jest klient, tym sprawniej posuwają się prace, a komunikacja jest na wysokim poziomie. 

-> Przegląd portfolio dostępnych ekspertów (wraz z m.in. weryfikacją opinii)

Jak znaleźć odpowiedniego Shopify Expert? Jeśli już potrzeby są dobrze określone i sprecyzowane, należy poszukać eksperta (może to być równocześnie Shopify Developer), który wpisuje się w założenia – jeśli np. zależy nam na modyfikacjach programistycznych kwestii związanych ze sprzedażą w modelu subskrypcyjnym, to należy w doświadczeniu danego eksperta szukać sklepów, które w tym trybie oferują klientom produkty. Kluczowa jest tu weryfikacja doświadczenia i poznanie opinii dotyczących współpracy. 

Zalety korzystania z usług Shopify Experts

Oprócz takich korzyści jak np. skalowalność, poprawa działania sklepu i jego optymalizacja, zalety korzystania z usług Shopify Experts to m.in. 

– profesjonalizm i pełne doradztwo (dzięki doświadczeniu i znajomości platformy Shopify i Shopify Plus możemy oczekiwać rozległej wiedzy w zakresie tego silnika)

– indywidualne podejście (każdy klient i projekt jest inny, ale dzięki bazowaniu na bezpośrednim kontakcie z danych ekspertem Shopify możemy mieć pewność, że model działania zostanie dopasowany do potrzeb) 

– oszczędność czasu: w czasie, gdy dani eksperci zajmują się działaniem wokół technicznych aspektów sklepu, ty (jako właściciel sklepu lub osoba zajmująca się jego zarządzaniem) może skupić się na marketingu i poszerzaniu sprzedaży

Korzystanie z usług Shopify Experts można traktować również jako inwestycją, która przyniesie wymierne korzyści zarówno w krótkim, jak i długim okresie, pomagając w stworzeniu profesjonalnego i efektywnego sklepu internetowego.

1/5 - (1 vote)

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Treść wiadomości