Shopify Support – jakiej pomocy możesz się spodziewać?

Shopify słynie z bardzo rozbudowanego help center, dlatego też Shopify Support jest uważany za jedną z przewag konkurencyjnych tego najpopularniejszego silnika SaaS na świecie nad innymi rozwiązaniami eCommerce. W tym artykule dzielimy się najważniejszymi informacjami dotyczącymi Shopify Support. 

Shopify Support – co to jest?

Shopify Support stanowi obsługę techniczną i centrum wsparcia, które jest świadczone dla klientów Shopify i Shopify Plus. W ramach Shopify Support właściciele e-sklepów mogą uzyskać pomoc w zakresie wszelkich kwestiach dotyczących ich eCommerce, w tym m.in.:

 • korzystania z Shopify i funkcjonalności systemu
 • rozwiązywanie problemów technicznych 
 • konfiguracji sklepu 
 • obsługi płatności
 • obsługi systemów logistycznych
 • integracji z aplikacjami z Shopify App Store
 • wyboru szablonu z Shopify Theme Store

Na Shopify Support składa się kilka form pomocy i komunikacji, które opisujemy niżej. 

Rodzaje wsparcia oferowanego przez Shopify

W ramach wsparcia oferowanego przez Shopify możemy kontaktować się ze specjalistami dedykowanymi do supportu poprzez chat, e-mail, kontakt telefoniczny. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwości, które w zakresie konsultacji oferuje Shopify Support.

Społeczność Shopify

Shopify jest jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów SaaS na świecie. Nie jest więc dziwne to, że posiada również niezwykle rozbudowaną społeczność Shopify.  Zaliczamy do niej przedsiębiorców, programistów, ekspertów eCommerce, twórców aplikacji i integracji oraz wszystkich użytkowników, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z platformą. W kontekście społeczności Shopify kluczowa jest wymiana wiedzy. 

Społeczność Shopify w ramach Shopify Support tworzy m.in.:

 • Shopify Community (oficjalne forum internetowe, gdzie można zadawać pytania, odpowiadać i dzielić się swoimi przemyśleniami)
 • grupy na portalach społecznościowych (m.in. na Facebook’u i LinkedIn)
 • lokalne wydarzenia (Shopify Meet Up) 

Bardzo ważne jest to, że społeczność Shopify tworzą praktycy, którzy swoją wiedzę zdobywali poprzez eksplorowanie Shopify. 

Centrum pomocy Shopify

Centrum pomocy Shopify, czyli Shopify Help Center to miejsce, w których dzięki obszernym zasobom i informacjom udostępnianych bezpośrednio przez zespół Shopify, użytkownicy platformy mają możliwość uzyskania wskazówek i wsparcia w bardzo rozległym obszarze. 

W centrum pomocy Shopify znajdziesz takie zasoby jako dokumentację, przewodniki kroku po kroku, sekcję z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania. Z tego punktu można również skontaktować się z pomocą techniczną Shopify. Shopify Help Center dostępne jest w 21 wersjach językowych, w tym również od kilku lat w wersji polskiej. 

Pomoc techniczna

Dzięki sekcji pomocy technicznej można skontaktować się z Shopify poprzez chat (najszybsza droga kontaktu), czy np.  wiadomości mailowe. 

Chcąc skontaktować się z pomocą techniczną w ramach Shopify Support mamy również możliwość wyboru jednego z niżej wskazanych zakresów pomocy:

Shopify Support

Pomoc techniczna dostępna jest również poprzez korzystanie z tutoriali video, eksplorowanie społeczności Shopify, uczestnictwo w wydarzeniach, webinarach i szkoleniach. Warto również w tym zakresie śledzić changelog, w którym dostępne są najbardziej aktualne informacje o technicznych zmianach w Shopify. 

YouTube tutoriale

W ramach Shopify Support dostępny jest na YouTube kanał (Shopify Help Center), gdzie znaleźć można kilkadziesiąt (stan na 18.12.23: 62 filmy) nagrań. Tutoriale trwają kilka minut i odpowiadają m.in. na takie pytania:

 • Jak usunąć oznaczenie ‘Powered by Shopify’ ze stopki sklepu?
 • Jak edytować elementy menu sklepu?
 • Jak tworzyć kolekcje? 
 • Jak edytować sklep?
 • Jak używać Shopify Payments?

Zagadnienia, które omawiane są poprzez tutoriale YouTube dotykają zagadnień podstawowych, dlatego będą szczególnie pomocne dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z Shopify. 

Webinary

Shopify organizuje różne wydarzenia online, takie jak webinary i konferencje, które umożliwiają przedsiębiorcom zdobycie wiedzy na temat nowości, strategii eCommerce i najlepszych praktyk, które w ramach branży Shopify tworzy i rozwija. Webinary przeważnie odbywają się w języku angielskim. Warto dodać, że do chwili obecnej (tj. grudzień 2023) codziennie odbywa się półgodzinne spotkanie-webinar ‘Getting started with Shopify’, podczas którego omawiane są bazowe, podstawowe kwestie związane z uruchomieniem sklepu na Shopify.

Poradniki i dokumentacja

Dokumentacja jest szczególnie istotna z punktu widzenia programistów pracujących z Shopify. Poradniki i dokumentacja dostępne są na stronie dedykowanej dla deweloperów i zawiera szczegółowe informacje techniczne dotyczące API, integracji oraz dostosowywania sklepu. W ramach tych zasobów osoby techniczne pracujące z Shopify mogą poruszać się wokół trzech tematów: budowy i custmizacji sklepu, tworzenia aplikacji do Shopify App Store oraz tworzenia szablonu do Shopify Theme Store. 

Numer telefonu pomocy technicznej Shopify

Na chwilę obecną Shopify nie oferuje wsparcia telefonicznego dla podstawowych planów, tj. Basic, Shopify i Advanced. Najlepszybszą formą kontaktu jest skorzystanie z chatu online. Kontakt telefoniczny możliwy jest natomiast dla właścicieli sklepów Shopify Plus. W trakcie kontaktowania się w ten sposób z pomocą techniczną Shopify wymagane jest wskazanie jednorazowego kodu, który podawany jest po zalogowaniu się do sklepu. 

Jak skontaktować się z Shopify Support?

Aby skontaktować się z Shopify Support, możesz skorzystać z kilku dostępnych opcji, w zależności od potrzeb. Do najczęściej wykorzystywanych sposobów kontaktu z Shopify Support są:

 • Centrum Pomocy Shopify: Wielu użytkowników znajduje odpowiedzi na swoje pytania, przeszukując właście Centrum Pomocy Shopify. Można tu znaleźć artykuły, samouczki i poradniki dotyczące różnych zagadnień związanych z korzystaniem z platformy.
 • E-mail: Możesz skontaktować się z zespołem wsparcia technicznego poprzez email, wysyłając swoje pytanie lub opis problemu na adres mailowy dostępny w panelu administracyjnym Shopify. 
 • Chat na żywo: Czat na żywo umożliwia natychmiastową interakcję z przedstawicielem wsparcia technicznego.
 • Społeczność Shopify: Możesz również uzyskać pomoc od innych użytkowników i ekspertów w ramach Społeczności Shopify. Wiele pytań zostało już omówionych, więc być może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu właśnie tam.

Czy chat Shopify jest aktywny 24h/dobę?

Dostępność chatu Shopify zależna jest od kraju, w ramach którego zarejestrowany jest dany sklep lub też planu (Basic, Shopify, Advanced i Plus). Na chwilę obecną w tych trzech bazowych planach na rynku polskim chat w ramach Shopify Support nie jest aktywny 24h na dobę. 

Czy suport Shopify jest darmowy?

Shopify Support to zasoby, które udostępniane są użytkownikom Shopify za darmo, można z nich korzystać bez ponoszenia żadnych opłat. Warto jednak pamiętać, że jeśli pojawiają się kwestia bardziej techniczne, dotyczące rozbudowy sklepu, zmiany funkcjonalności, dodania konkretnych funkcji, pomocne jest zatrudnienie ekspertów – tu pojawia się nasza usługa Shopify Development.  

Mając do dyspozycji wszystkie składowe dostępne w ramach Shopify Support, właściciel sklepu ma do dyspozycji naprawdę ogromną bazę wiedzy. 

Jak Shopify Support może pomóc?

Shopify Support oferuje oczywiście pomoc w szerokim spektrum. Na chacie można zadać dowolne pytanie odnośnie działania sklepu, aplikacji czy funkcjonalności, a baza poradników czy  tutoriali porusza tematy, które są przez użytkowników Shopify najczęściej wskazywane jako potencjalnie problematyczne. 

Poniżej znajdują się przykładowe zagadnienia, w ramach których można liczyć na pomoc ze strony Shopify:

 1. Konfiguracja sklepu – wsparcie w zakresie dodania produktów, ułożenia kategorii, konfiguracji i doboru form płatności czy usług logistycznych 
 2. Transakcje – wsparcie w zakresie procesów zakupowych i płatniczych w sklepie
 3. Aplikacje – wsparcie w zakresie doboru aplikacji na podstawie opisanych potrzeb
 4. Rozliczenia – wsparcie w zakresie kwestii związanych z fakturami za użytkowanie Shopify 

Warto dodać, że jeśli jakiś temat można zostać szerzej omówiony przez np. twórcę danej aplikacji z Shopify App Store lub twórcę szablonu z Shopify Theme Development, to wówczas support może zasugerować kontakt bezpośrednio z nimi. 

Perspektywa na rozwój wsparcia Shopify

Chociaż plany na rozwój wsparcie Shopify nie są znane, to można zakładać, że istnieje kilka obszarów, które dla Shopify mogą być w tym kontekście istotne. 

Jednym z nich może być automatyzacja obsługi klienta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Drugim elementem może być poszerzenie bazy wiedzy (tutoriale, content) w kolejnych wersjach językowych. Następnie rozwój może dotykać wspierania nowych technologii wokół eCommerce, czyli np. AR, zakupowy głosowe.   

Z pewnością nie można pomijać tu kwestii związanych ze stałym inwestowaniem w bezpieczeństwo danych i wszelkich procesów zachodzących wokół e-handlu na Shopify.

Shopify Support to potężny zbiór zasobów, których głównym celem jest wspieranie początkujących, rozwijających się i już będących dłuższą chwilę na rynku e-przedsiębiorców, którzy korzystają z Shopify. Zdecydowanie support ten można zaliczyć jako jedną z bardzo ważnych zalet Shopify.5/5 - (3 votes)

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Treść wiadomości