Shopify Polska – kompleksowe wdrożenia sklepów

 

Wdrożenia Shopify odbywają się na całym świecie, a Shopify prężnie rozwija się również w Europie. W zakresie Shopify Polska od kilku lat obserwujemy dynamiczne zmiany i coraz większą liczbę wdrożeń. Jak wygląda tworzenie sklepu na Shopify? Czy Shopify jest przystosowany do sprzedaży na rynku polskim? Dzięki naszej usłudze tworzenia sklepów Shopify, wdrożenia Shopify odbywają się z zachowaniem ram czasowych, budżetu i wymaganych funkcjonalności. Oto kluczowe informacje o tej usłudze. 

Zalety korzystania z Shopify na rynku polskim

Zalety korzystania z Shopify na rynku polskim możemy podzielić na kilka kategorii, ale główne korzyści wynikające z wykorzystania platformy można przedstawić w pięciu głównych punktach. Po pierwsze jest to prostota i łatwość użytkowania. Shopify posiada bardzo intuicyjny panel administracyjny, dzięki któremu zarządzanie sklepem nie sprawia problemu nawet osobom, dla których jest to pierwsza styczność z eCommerce. Po drugie wsparcie techniczne - w Shopify do dyspozycji pozostałe support, który dostępny jest 24.7. Wsparcie to jest szczególnie pomocne właścicielowi sklepu w początkowej fazie w ramach wdrożenie Shopify. Kolejnym punktem wartym wyszczególnienia jest elastyczność i skalowalność - sklep (nieważne czy myślimy tu o Shopify Polska, czy o prowadzeniu sklepu na innych rynkach) rośnie wraz z e-biznesem właściciela, umożliwiając dodawanie nowych funkcjonalności i rozwijanie kolejnych jego składowych. Niezawodność jest czwartym punktem - wdrożenia Shopify charakteryzują się tym, że właściciel sklepu może mieć niemalże pewność, że nie napotka na problemy z funkcjonowaniem sklepu. Shopify zasila miliony sklepów na świecie i jeśli pojawia się jakikolwiek problem z działaniem, to usterka ta naprawiana jest błyskawicznie (w tym zakresie warto weryfikować stronę statusową). Ostatnim lecz nie mniej ważnym elementem jeśli chodzi o zalety korzystania z Shopify na rynku polskim jest dostosowanie do lokalnych preferencji - Shopify świetnie zgrywa się z bardzo dużą liczbą metod płatności i dostaw oraz systemów zewnętrznych (np. z tak chętnie wykorzystywanym przez naszych klientów Baselinkerem).  

Korzyści wynikające z wykorzystania platformy, które opisaliśmy powyżej stanowią również wyróżnienia na tle konkurencji, które sprawiają, że coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie Shopify. By odpowiedzieć na pytanie "dlaczego Shopify",  warto również mieć świadomość, jak wygląda tworzenie sklepu na Shopify. Poniżej opisujemy najważniejsze kwestie z tym związane. 

Tworzenie sklepu na Shopify

Tworzenie sklepu na Shopify (w tym oczywiście tworzenie sklepu na Shopify w Polsce) możemy podzielić na kilka etapów: warsztaty przedwdrożeniowe, etap konfiguracji (i migracji, jeśli tego dotyczy projekt), design, development, testing, proces go live, szkolenie. O tym etapach bardziej szczegółowo piszemy niżej.

Tworzenie sklepu na Shopify w Polsce nie różni się w znaczącym stopniu od tego, jak wygląda to w innych krajach. Kluczowe jest naturalnie dostosowanie sklepu do rynkowych uwarunkowań. Trzeba więc zatroszczyć się o:

 • wdrożenie polskich form płatności
 • wdrożenie powszechnie wykorzystywanych form dostawy (prym wiodą Paczkomaty InPost) 
 • aktualizację dokumentów prawnych pod uwarunkowania rynku polskiego
 • dopasowanie sklepu (polityki prezentacji cen produktów) pod kątem dyrektywy Omnibus 
 • dopasowanie wymaganych checkobox’ów (w tym zgodny na działania marketingowe) 

 

Wyróżnienia na tle konkurencji jeśli chodzi o Shopify Polska to zdecydowanie fakt, że jest to najszybciej rozwijający się silnik eCommerce SaaS na świecie - oznacza to, że nie tylko nadąża za branżowymi trendami, ale również sam je kreuje. 

Rozwój sklepu i narzędzia marketingowe w Shopify to również punkt wart uwagi jeśli chodzi o tworzenie sklepu na Shopify, ponieważ dla wielu przedsiębiorców, to właśnie te kwestie związane z marketingiem są kolejną zaletą korzystania z Shopify. Rozwój sklepu i efektywne narzędzia marketingowe są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w eCommerce - Shopify oferuje wiele funkcji i narzędzi, które można wykorzystać do rozwinięcia sklepu online i zwiększenia jego widoczności oraz sprzedaży. Rozwijać go można dzięki m.in. kanałom sprzedaży, czy wykorzystaniu aplikacji z Shopify App Store, które odpowiadają za np. cross i up-selling. 

 

Etapy wdrożenia krok po kroku

Wdrożenia Shopify to projekty, w których bardzo ważna jest synergia działania i zaangażowanie obu stron (klienta i agencji). Etapy wdrożenia krok po kroku pokazują, co stanowi o sukcesie całego projektu:

1) Analiza przedwdrożeniowa / warsztaty przedwdrożeniowe

Cel: m.in. głębsze zbadania potrzeb klienta, wybór aplikacji, omówienie zakresu integracji, szczegółowe omówienie zakresu migracji, analiza potrzeb związanych z funkcjonalnościami

2) Konfiguracja & integracje 

Cel: m.in. dopasowanie sklepu pod uwarunkowania konkretnego rynku - płatności, dostawy, język, podatki; konfiguracja aplikacji, dopasowanie checkoutu, integracja z systemami zewnętrznymi

3) Design

Cel: zaprojektowanie makiet i layoutów nowego sklepu lub zaprojektowanie elementów graficznych dopasowanych do wybranego szablonu z Shopify Theme Store

4) Development

Cel: wdrożenie zaprojektowanych widoków i dostosowanie wizualne aplikacji z Shopify App Store lub wdrożenie ewentualnych modyfikacji programistycznych w ramach danego szablony z Shopify Theme Store i dopasowanie wizualne aplikacji z Shopify App Store

5) Testy

Cel: m.in. weryfikacja poprawności działania sklepu w zakresie poszczególnych elementów, aplikacji i całego procesu zakupowego

6) Go live

Cel: m.in. przeprowadzenie klienta przez cały proces publikacji sklepu

7) Szkolenie

Cel: m.in. zaznajomienie klienta z działaniem wszystkich elementów sklepu Shopify i wszelkiego rodzaju zmianami, którymi może zarządzać z punktu customizacji w panelu administracyjnym 

Czy Shopify jest przystosowane do sprzedaży na rynku polskim?

Potrzeby polskiego rynku jeśli chodzi o wdrożenia Shopify tak naprawdę nie różnią się od tego, jak projekt wygląda w przypadku innych platform. Wspominaliśmy wcześniej o tym, o jakich elementach należy pamiętać w kontekście rynku polskiego - w tym zakresie odpowiedź na pytanie, czy Shopify jest przystosowany do sprzedaży na rynku polskim jest twierdząca. Shopify rozwija się bardzo dynamicznie, z każdym kwartałem dochodzą kolejne funkcjonalności, a silnik staje się jeszcze lepiej dopasowany pod poszczególne rynki sprzedaży. 

Shopify Polska - zakres usług

W ramach zakresu usług jeśli chodzi o Shopify Polska  w Noto specjalizujemy się w kompleksowych wdrożeniach Shopify, prowadząc projekty od A do Z. Kolejnymi usługami z zakresu Shopify Polska jest również Shopify Development, czy wdrożenia Shopify Plus. 

Jakie jest nasze podejście do klienta

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jakie jest nasze podejście do klienta, odzwierciedla fakt, że współpraca z naszymi klientami nie kończy się wraz z go live sklepu, a jest kontynuowana po publikacji. 

W Noto stawiany na komunikację, kontakt i transparentność - nasi klienci są członkami zespołu, którzy są mocno angażowani w projekt. Stawiamy na otwartą, stałą komunikację, która według nas jest kluczem do powodzenia w projekcie - niezależnie, czy jest to migracja czy wdrożenie Shopify. Ta transparentność i mocne stawianie na komunikację to nasza filozofia pracy. 

Nasze projekty charakteryzuje również indywidualne podejście - każdy klient jest inny, podobnie oczywiście jest ze sklepami internetowymi. Każdy projekt charakteryzuje się innymi cechami, funkcjonalnościami, potrzebami - rozwiązania i model wdrożenia dopasowywujemy per projekt. 

Dzielenie się wiedzą również jest dla nas bardzo ważne, dlatego podczas wdrożenia Shopify nasi klienci otrzymują od nas bardzo dużą dawkę praktycznej wiedzy, którą następnie z powodzeniem wykorzystują w codziennej pracy z Shopify. 

 

Rozwój eCommerce w Polsce i znaczenie Shopify na tym rynku

Rozwój eCommerce w Polsce jest dynamiczny - z każdym rokiem, kwartałem, miesiącem rośnie liczba wdrożonych sklepów internetowych oraz liczba użytkowników, którzy stawiają na robienie zakupów online. Ten rozwój idzie w parze z Shopify i jego znaczeniem na rynku polskim. 

Na znaczenie Shopify w Polsce możemy patrzeć na dwa sposoby: z punktu widzenia coraz większej bazy e-przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na jego wdrożenie oraz z perspektywy branżowej - rozwój Shopify w ramach Shopify Polska sprawia, że inne silniki eCommerce muszą również stawiać na rozwój, by w pewnym stopniu dogonić konkurencję. To wpływa na całościowy rozwój eCommerce w Polsce. 


  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Treść wiadomości


  Jesteś zainteresowany wdrożeniem sklepu Shopify?

  Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

  Noto Agency Sp. z o.o.
  Ignacego Paderewskiego 124a/203
  35-328 Rzeszów

  Poniedziałek-piątek 8:00-17:00
  info@notoagency.pl
  +48 536 922 088